ZONA DIN SPATELE AUTOGĂRII VA FI MODERNIZATĂ ANUL ACESTA

Zona din spatele Autogării, situată între Bulevardul CFR, Aleea CFR și Bulevardul Mihai Viteazul, a intrat în atenția municipalității și va fi modernizată cu bani de la bugetul local.

În ședința ordinară a Consiliului Local de astăzi, 3 martie, a fost aprobată documentația tehnico-economică pentru sistematizarea verticală a zonei ce va cuprinde reabilitarea carosabilului, reabilitarea trotuarelor, modernizarea sistemului de iluminat public, amplasarea de mobilier urban, amenajarea spațiilor verzi, realizarea de parcări, aducerea la cota a gurilor de scurgere și a căminelor de vizitare etc.

Prin acest obiectiv de investiții municipalitatea vine în întâmpinarea sesizărilor mai multor cetățeni din zonă, locurile de parcare din acest cartier fiind insuficiente, iar starea aleilor, trotuarelor, spațiilor verzi și iluminatului public fiind una necorespunzătoare.

Investițiile ce urmează a fi realizate se ridică la suma de 2.414.000 lei.

Ultima modificare: 03.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MÂINE ARE LOC ȘEDINȚA ORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL